Mapa serwisu

Postacie literackie

Herkules Poirot

Poirota poznajemy w Tajemniczej historii w Styles. W kolejnych 32 powieściach as belgijskiej policji rozwiązuje najbardziej wyrafinowane intrygi. Zrównoważony, nieugięcie przekonany o sile i władzy intelektu oraz prawie przyczyny i skutku. Podkręcony wąsik, elegancja i nienaganne maniery to znaki rozpoznawcze tego amatora cienkich papierosów i ziołowej herbaty.

 

Jane Marple

Wysoką i szczupłą damę ze wsi St. Mary Mead Agatha Christie przedstawia w zbiorze Trzynaście zagadek. Życzliwa i uprzejma, zapalona ogrodniczka, potrafi przejrzeć każdego zbrodniarza, zwłaszcza gdy policja jest bezradna. Jej przenikliwy umysł w połączeniu z sąsiedzkimi ploteczkami pozwalają rozwiązać każdą zagadkę.

 

Tommy i Tuppence Beresfordowie

Sympatyczna para poznaje się w Tajemniczym przeciwniku. Tuppence to mało urodziwa, jednak ujmująca panna o niesamowicie zgrabnych nogach. Tommy to energiczny rudzielec z poczuciem humoru. Od początku pojawia się między nimi uczucie, a w kolejnych książkach, już jako małżeństwo, z brawurą włączają się w najbardziej sensacyjne historie szpiegowskie.